6. Kamýk B - FC Kňovice  1:5 (1:2).

Hráno 30.9.2012 od 16:30 v Kamýku nad Vltavou.

Branky: Lukeš - Viterna, Kozel L., Loch, Červenka, vlastní. RO: Švidkov, AR1: Kubánek

Sestava: Samek - Folbrecht, Kotrbáček, Štrob V., Štverák J. - Doubrava, Lukeš (63' Ridzák), Švagr M., Kos J. (46' Chmátal) - Vlk (C), Hejna (58' Grecman K.)

VM: Polák V. ml., HP: Žebrakovský.

V krásném slunečném odpoledni přivítal Kamýk doma druhý tým průběžné tabulky, hned los s rozhodčím rozhodl, že Kamýk bude začínat se sluncem v zádech.

Průběh zápasu:

1. minuta – a začátek zápasu je hned pěkně zostra – první střela na bránu, kterou bude po dobu první půle hájit gólman Samek

3. minuta – Marek Švagr se snaží zamotat protivníkovi nejen hlavu, ale i nohy a po jeho střele následuje roh

4. minuta –na roh se vcelku netradičně staví Radek Lukeš, rozbíhá se a naprosto přesně trefuje pravý horní roh brány – klidně by mohl být naším borcem na začátek a tribuny jásají – 1:0

6. minuta – a hosté faulují Rudolfa Hejnu ve středu hřiště, Kamýk jejich zaváhání využívá a jejich brankář se musí hodně co činit a tak můžeme vidět, jak „vyboxoval“ nejen balon, ale povedlo se mu srazit i dva hráče – naštěstí bez zranění

7. minuta – rozhodčí píská hru rukou a Kamýk má tak šanci dostat se do útoku, míč se však dostává k brankáři hostujícího týmu a poté nezbývá než opět pochválit Lukeše, který jeho výkop zachytává a neproměňuje šanci a míří mimo

8. minuta – rozhodčí neobvykle píská pro domácí tzv. šlapák

9. minuta – stoper Kotrbáček, jakoby se snažil o překvapit nejen trenéra, ale možná i sám sebe, velmi dobře zahrál balon a zařídil tak pro domácí roh

10. minuta – na roh se staví Marek Švagr a gólman jen se štěstím vyráží

12. minuta – po sérii skvělých zákroků brankáře Samka přece jen končí míč v naší síti a vinou nedůrazné až laxní obrany Kňovice vyrovnávají na 1:1

14. minuta – po vyrovnávacím gólu to v naší obraně vypadá jako den otevřených dveří – chtělo by to větší důraz a pečlivost

15. minuta – stoper Kotrbáček dnes předvádí překvapivý výkon a daří se mu zkazit šanci Kňovic ujmout se vedení

16. minuta – den otevřených dveří naší obrany pokračuje a Kňovic jej využívají s dostávají se tak do vedení – 1:2

17. minuta – Hejna faulovaný

18. minuta – přímý volný kop Švagr, aut, Švagr vhazuje

19. minuta – Jakub Doubrava skvěle zabojoval a nenechá si utéct rychlého protihráče a díky jeho výbornému obrannému zákroku se útočník nedostává do šance. A to vše bez faulu.

21. minuta – Kotrbáček skvělým – takřka hokejovým bodyčekem odstranil soupeře a nenechává ho vystřelit

22. minuta – spolupráce Štverák - Švagr – Vlk končí velmi šťastným zákrokem hostující gólmana

23. minuta – faulovaný Doubrava, kope Kotrbáček

25. minuta – hra se v tuto chvíli dá definovat jako nepříliš zábavný boj o střed hřiště

27. minuta – roh kope Švagr

29. minuta – obrovskou minelu Jiřího Kosa, hrajícího první zápas po zranění kotníku, naštěstí zachraňuje gólman Samek

30. minuta – Lukeš faulovaný naprosto hrubým a nečistým způsobem (plesknutí bylo slyšet až na tribuny)

32. minuta – trenér Kňovic velmi hlasitě chválí své hráče za příkladnou spolupráci a nám je jen líto, že to samé nemůže udělat i trenér domácích

34. minuta – Kňovice po výborném zákroku Samka a špatné obraně trefují pouze břevno

37. minuta – výborně myšlená přihrávka Kosa bohužel neprošla na Michala Vlka, který si nabíhal do šance

38. minuta – další střela hostujících a mohlo by se zdát, že domácí jsou pod lehkým tlakem

40. minuta – otevírací hodiny na Dni otevřených dveřích Kamýckého B týmu stále nekončí (přijďte taky, evidentně každý je vítán)

40. minuta – následuje žlutá karta pro hráče z týmu Kňovic za nesportovní faul na Švagra

42. minuta – Samek dnes chytá velmi dobrý zápas a hostujícím se snaží překazit každou šanci

43. minuta – Hejna se výborně probojoval přes tři hráče, bohužel už neměl dostatek sil k zakončení

44. minuta – po útoku Hejny následuje ofsajd Kňovic, následně se kope roh a Kňovic naštěstí střílí vysoko nad

45. minuta – střed hřiště je dneska jako úrodné pole pro fauly. Marek Švagr faulovaný a po odpískání faulu Lukeš výborným pasem posílá dopředu právě Švagra, který však nemá proti připravené obraně Kňovic šanci a neprosazuje se tak

poločas

46. minuta – rozhodčí nejen, že zahajuje druhý poločas o 4 minuty dříve a navíc si ještě ani nespočítá všechny hráče na hřišti a tudíž Kamýk několik vteřin hraje v 9 než přichází Chmátal a poté i Folbrecht

46. minuta – trenér se o poločase rozhodl pro střídání – Kos ven, Chmátal dovnitř

48. minuta – Vlk výborně vybojoval míč a přihrává volnému Švagrovi, ten nahrává Hejnovi a ten střílí jen těsně mimo

50. minuta – Švagr míří svojí střelou na levý roh a brankář zasahuje

51. – 55. minuta – hra od brány k bráně bez výraznějších šancí, faulů a nutnosti cokoliv komentovat

55. minuta – Folbrecht vysokým míčem posílá hráče do středu hřiště, kde Kamýk zabojoval a Švagr tak můžu jít kopat roh – velmi dobře

57. minuta – další roh a opět jde na něj Lukeš. Ve vzduchu se vznáší očekávání a naděje na vyrovnání. Lukeš se rozbíhá a kope… jeho střela končí jen těsně na horní síti – škoda

58. minuta – Kamýk střídá Hejna ven, Grecman dovnitř

60. minuta – Švagr kope roh a vypadá to, jako bychom si veškeré štěstí vybrali a jeho střela končí těsně mimo

61. minuta – po našem rohu se mohou Kňovice pustit do breaku a Štverák autem zachraňuje situaci

61. minuta – Kňovice střídají

63. minuta – Kamýk střídá Lukeš ven, Ridzák dovnitř – Ridzák se musí ihned po svém střídání postavit do zdi proti přímému volnému kopu hostů

64. minuta – Ridzák faulovaný

65. minuta – přímý volný kop na malé vápno Kňovic a nikdo tam

66. minuta – Jaroslav Chmátal hrubě podcenil odskok balonu a málem se mu podařilo přihrát na gól Kňovic

67. minuta – Vlk se mohl dostat do šance, ale obrana Kňovic byla zásadně proti a zažehnala tak nebezpečí vyrovnání

68. minuta – Kňovice pálí svojí asi stopadesátouprvní šanci

69. minuta – odmávaný asi milimetrový ofsajd Michala Vlka, který se ocitl ve vyložené šanci

70. minuta – vše začalo hrubou chybou Jaroslava Chmátala, který neubránil protihráče, který pak měl jedinečnou šanci nikým nebráněn projít uličkou Kamýckých hráčů až před branku, kde nebyl problém překonat brankáře Samka – 1:3

73. minuta – Kňovice jsou evidentně při chuti – po dlouhém odkopu svého brankáře prochází naší obranou a překonat brankáře – 1:4

76. minuta – šance na vyrovnání, kterou měl náš útočník, se rozplynula v příliš dlouhém pasu a zákroku brankáře Kňovic

78. minuta – neodpískaný faul na Chmátala

78. minuta – Kňovice střídají

79. minuta – Švagr se snaží hlavou sklepnout přímý volný kop a brankář má tak prostor vyniknout – k nelibosti všech domácích fanoušků

80. minuta -  Švagr faulovaný – roh

81. minuta – Kňovice střídají

83. minuta – prý fauloval Ridzák – dle rozhodčího – trenér, střídačka i diváci jsou proti a dávají to hlasitě najevo

85. minuta – Kňovice kopou roh a naše obrana se zdá být připravená nedostat další gól, po rozehrání letí míč vysoko do vzduchu a padá přímo před naší bránu stoper Kotrbáček se snaží zachránit situaci a vylepšit si svoji reputaci, ale jak dnes již bylo jednou zmíněno – předvádí velmi překvapivý výkon a balon po jeho exkluzivní hlavičce končí přímo v bráně. Bohužel, vážení čtenáři, jak jistě již tušíte, byla to naše brána a skóre je tedy 1:5 /pozn. autora – Promiň, Coline :-)/

87. minuta – Vlk se snaží se všech sil ještě zkorigovat skóre, skvělou prací dvou obránců se dostal do šance a jeho střela se proběhla po brankové čáře

88. minuta – brankář Samek vykopává přes Švagra až na Vlka, jehož poslední pokus končí u brankáře. Rozhodčí se na to snad už nechce koukat a tak tedy píská konec dvě minuty před koncem.

Trenér děkuji všem našim střelcům – Radku Lukešovi a Janu Kotrbáčkovi za krásné góly!

Autoři: Václav Polák a Veronika Vítovcová