4. TJ Krásná Hora B - Kamýk B  2:0 (1:0)

Branky: Krůta V., Hůla L.    RO: Bičiště.  AR1:    AR2: Máša. Diváků: 85.

Sestava: Švagr M. - Folbrecht (65' Štverák J.), Kotrbáček, Štrob V., Ridzák - Doubrava (C), Lukeš, Havel, Chmátal (65' Mihalík) - Kazda, Vlk (53' Grecman K.)

Průběh zápasu:

2. minuta – Kazda předvádí takřka učebnicový šlapák

2. – 5. minuta – velmi jalový fotbal, kde si hráči zvykají na hřiště i soupeře a jakoby se nikomu nechtělo hrát

8. minuta – Kamýcký gólman Švagr vytlačil prudkou střelu Zelího na roh, po kterém následoval luxusní break Jirky Havla, který připravil Kazdovi nádhernou příležitost ke skórování – Kazda bohužel v ofsajdu

9. minuta – Jaroslav Chmátal, hrající po delším čase na pozici levé zálohy výborně nachází Kazdu, který prověřuje kvality gólmana Krásné Hory, ten vytěsňuje balon mimo a kope se roh

10. minuta – Chmátal je trenérem přinucen zavázat si tkaničku

11. minuta – Ridzák nedůsledně brání a situaci tak musí zachraňovat Marek Švagr. Po jeho zákroku ovšem následuje výborná kombinace mezi Kazdou a Lukešem, která vyústila v překvapivě kvalitní zákrok brankáře Krásné Hory

13. minuta – Kazda neměl šanci se prosadit přes velmi těsnou a urputnou obranu

14. minuta – Chmátal po výborné spolupráci s Vlkem zařizuje Kamýku rohový kop

14. minuta – 19. minuta – boj o střed hřiště

20. minuta – Ondřej Kazda fauluje – přímý volný kop a Kamýk se neúspěšně snaží dostat do breaku

22. minuta – Štrob výborně zabojoval a Kazda se dostává do šance, kde byl, ale hráč číslo 9 líný popoběhnout a tím pádem je stav stále 0:0

23. minuta – Kazda výborně v útoku, jeho střela jde bohužel nad bránu

24. minuta – spolupráce Chmátal – Vlk dnes funguje na jedničku, bohužel pro Kamýk byl Chmátal až příliš rychlý a tím pádem se ocitl v ofsajdu

26. minuta – Jirka Havel faulovaný a naší akci zakládá stoper Kotrbáček

27. minuta – Martin Ridzák, benjamínek našeho týmu, vhazuje aut. Po autu následuje roh Hory, kde se výborným zákrokem musí blýsknout gólman Švagr. Následně je pak rozhodčím upomínán, že má příliš mnoho hlasitých poznámek ve hře a dokonce mu hrozí i žlutou kartou, tu však nedostává a situace se pozvolna uklidňuje

29. minuta – Kotrbáček využívá své dovednosti nabyté na pravidelných trénincích a zkušeně dává o hráče do autu, po vhazování následuje další aut a hra se nám pomalu kouskuje

30. minuta – další aut a vhazuje ho Ridzák … a znovu

31. minuta – Doubrava ze svého arsenálu vytahuje takřka profesionální obranný zákrok a následuje faul Lukeše ve středu hřiště

32. minuta – Kazda v ofsajdu a hra se nám bleskově přelévá na druhou stranu a brankář Kamýku musí opět zasahovat

34. minuta – chyba obrany a opět zasahuje Švagr

35. minuta – Ridzák vhazuje aut – útočníkům se však nedaří a tak vracíme aut…

36. minuta – fauluje Lukeš

37. minuta – odpískaný pomyslný faul Havla (ano, hráči Krásné Hory asi brali přes léto intenzivní hodiny baletu)

38. minuta – debilita vylitého rozhodčího – odpískat faul hráče Krásné Hory na brankáře Krásné Hory, to je opravdu umění, diváci!! Přál bych Vám to vidět!

39. minuta – Štrob zachraňuje break autem

42. minuta – velmi hrubá chyba stopera Kotrbáčka, který podcenil situaci a Krásná Hora, tak dává gól – 1:0

43. minuta – Kamýk se pokouší o vyrovnání skóre, ale Doubrava je v ofsajdu

44. minuta – gól do šatny Kamýcké poměrně zaskočil a tak už vyhlížení poločas

45. minuta – rozhodčí píská půli a poločas nám tedy končí 1:0 pro domácí

poločas

46. minuta – Kamýk nastupuje občerstven, řádně instruován trenérem Polákem a bez střídání

49. minuta – Hora vhazuje aut… a znovu

50. minuta – každá snaha o vyrovnání skóre bohužel vychází na prázdno

51. minuta – Kazda fauluje ve středu hřiště

52. minuta – Štrob, jak je bohužel už jeho zvykem, dostává plnou palbu do vajec

53. minuta – střídání

Michal Vlk ven - Karel Grecman dovnitř

54. minuta – po chybě Ridzáka následuje několik výtečných obranných zákroků, které končí odpískaným faulem na půli

55. minuta – Krásná Hora v ofsajdu

56. minuta – teď jakoby se brankáři dohodli, že ze hry vynechají hráče a kopou si přes celé hřiště spolu

57. minuta – Chmátal fauluje (bez karty)

58. minuta – Jirka Havel opět ukazuje svoje nadání pro sporty a po nádherné práci ve středu hřiště vysílá dopředu Chmátala, příhra to ovšem byla poměrně dost rychlá a tak místo střely se Chmátal sráží s gólmanem Hory – naštěstí bez úrazu

59. minuta – Radek Lukeš se prosazuje po nádherné akci a dává gól – rozhodčí si však plně uvědomuje, kdo je domácí tým a kde, že je to vlastně ta pouť a tak gól neuznává pro smyšlený ofsajd

60. minuta – Krásná Hora v regulérním ofsajdu

61. minuta – gólman Švagr se umí domluvit se svými spoluhráči a tak díky volnému výhledu nemá problém pokrýt přímý volný kop

62. minuta – Havel a Doubrava srdnatě bojují na hranici žlutých karet

63. minuta – dneska se přesvědčujeme o tom, že pískat čtyři zápasy za jediný den, na přímém slunci a s „trojkou“ po kůží (prohibice neprohibice) není ten nejlepší nápad… Díky této kombinaci máme možnost vidět ukázkově nesmyslný faul rozhodčího (ano, opravdu faul rozhodčího) po kterém následuje přímo volný kop Krásné Hory, načež se Chmátal na poslední chvíli rozhoduje nepostavit se k tomu čelem a tak chytá prudkou střelu do ledvin – po zápase můžeme ještě na jeho zádech vidět, jak kvalitně byl hrací míč sešit

64. minuta – Lukeš faulovaný

65. minuta – lehká diskomunikace na trase Lukeš – Ridzák zakončená autem, po němž následuje ofsajd Krásné Hory

65. minuta – dvojité střídání

Folbrecht ven – Josef Štverák dovnitř

Chmátal ven – Radek Mihalík dovnitř

67. minuta – Doubrava se lehce zamotal do svých vlastních kliček a místo přihrávky na volného hráče je z toho šance pro Horu

68. minuta – Kamýk vhazuje… a znovu

69. minuta – Kazda opět pálí mimo. Dvojce Lukeš - Havel, jakoby měla při této akci oči všude a bylo jen dílem okamžiku přihrát volnému Kazdovi. Za tuto spolupráci chválí i pan trenér.

70. minuta – střídání Krásné Hory, Kamýk kope roh – krásná střela, která bohužel končí pouze na vrchní konstrukci brány

71. minuta – Mihalík se výborně zorientoval, plný sil na založení nové akce – bohužel mu ale balon odsakuje a obrana Hory má tak prostor zasáhnout

72. minuta – Lukeš se snaží svojí přihrávkou najít Mihalíka či Kazdu, bohužel se nedaří

73. minuta – vynikající zákrok Švagra takřka z čistého nebe

74. minuta – Doubravovi nabíhá zcela volný Pepa Štverák, Doubrava je však zamotaný do svých kliček a tak šance na vyrovnání nepřichází

75. minuta – Kazda v ofsajdu

76. minuta – Kazda dostává žlutou kartu za nemístné poznámky

77. minuta – Kazda jakoby zakončoval svoji špatnou tříminutovku a nestíhá doběhnout krásnou přihrávku Lukeše, které úplně vybízela ke srovnání skóre

79. minuta – neskutečná šance ! zcela volný Havel vpravo nedostává přihrávku od Doubravy ani od Kazdy…

80. minuta – Radek Mihalík ukazuje, že pustit ho do hry byl výtečný tah trenéra Poláka – střílí zhruba ze 17 metrů  přesně pod víko. Brankář, ačkoliv je nevelkého vzrůstu, se vytáhl asi tak o půl metru  a jen velice těšně vytěsňuje tuto střelu nad bránu. Následuje roh.

81. minuta – na roh je připravený Radek Lukeš, který z nepochopitelných důvodů dostává od rozhodčího žlutou kartu (občas se člověk nestačí divit)

82. minuta – Štverák chytře přihrává na Kazdu, ten však balon nezachytil

85. minuta – Krásná Hora vhazuje – gólman Švagr výtečně chytá a jeho výkop opět doletí až k brankáři Hory

87. minuta – stoper Kotrbáček nemá dneska svůj nejlepší den, jeho „obranný“ zákrok se bohužel minul účinkem a Kamýk tak prohrává již 2:0

88. minuta – Hora jakoby se snažila dohnat vše, co za předcházejících 87 minut nestihla a trefuje břevno

89. minuta – Hora opět v ofsajdu, vhazuje Doubrava, znovu vhazování Doubrava a pro změnu třetí vhazování obstarává Čtverák

90. minuta – poslední vhazování Hory a rozhodčí píská konec

Kamýk nad Vltavou si tedy z města odváží prohru 2:0. Oba dva góly byly tzv. do šatny a Kamýk se nedokázal dostat přes nepřízeň rozhodčích.

Autor tohoto článku by ještě závěrem rád poděkoval za spolupráci A týmu.

Autor: Václav Polák

Zapisovatelka: Veronika Vítovcová